Fra Summit2024 til Summit2028
Vi har vært med helt siden oppstarten av Summit2024, og allerede nå føler vi oss som vinnere. Ikke bare gjennom prestasjoner, men gjennom den utviklingen vi ser i hele organisasjonen. Landslagsstrukturen vi nå bygger er et solid fundament for fremtiden, og vår satsing på høyde- og varmetrening gir oss et tydelig fortrinn i møte med verdens beste nasjoner.
Vi ser svært positivt på veien videre – og med OLT og Summit2028 på laget, står vi sterkere enn noensinne.
Som en del av denne reisen ønsker vi også å etablere HUB-er rundt om i Norge. Disse skal gjøre det synlig at vi vil inkludere hele Triatlon-Norge i satsingen – fra grasrota, via klubb og junior, helt opp til elite. Målet er klart: Å bli en nasjon som tar medaljer i OL og VM – jevnlig og målrettet.
Landslagsutøver Sebastian Wernersen forteller: «For meg betyr Summit2028 muligheter. Muligheten til å gjøre det nødvendige arbeidet mot målet om medaljer i OL 2028. Det gir oss økonomisk frihet til å satse enda hardere og muligheten til å dra på de nødvendige samlingene og konkurransene. Vi kan fokusere 110% på jobben som kreves for å bli best, med ett godt støtteapparat i ryggen».
Vi skal skape begeistring, mestring og fellesskap. Sammen bygger vi framtidens triatlonnasjon.